Elektromotory už rozhodně nejsou ani zdaleka technologií, která by teprve procházela na trh. Zcela naopak jde o technologii, která je dneska již neodmyslitelně zakomponovaná do celé řady mechanismů v domácnostech i všude jinde. Stále více se ale tlačí na to, aby dosáhla elektrifikace mnohem větších rozměrů.
Je to ale správně? A jsou opravdu elektronické motory takovou technologií, která nám může posunout dopředu k zelenějším zítřkům? Tak na toto téma se trochu netradičně podíváme právě dnes!
Hlavní otázka, je elektromotor ekologičtější?
Elektromotory jako takové jsou pochopitelně zásadně ekologičtější přímo na místě výkonu své práce. Nulové spaliny jsou důvodem, proč zcela běžně elektrické motory Bühler potkáváme hlavně v domácnostech a interiérech, kde by jejich nahrazení jinou existující alternativou víceméně nebylo vůbec možné. Druhou otázkou ale rozhodně je, jestli jsou elektromotory také ekologičtější, co se týče výroby energie. I zde ale dokáží být méně náročné na přírodu než samotné zpracovávání ropných produktů.
Někde je nahradit zkrátka nelze
Důležité je ale také zmínit, že jsou oblasti, kde elektromotory nahradit zkrátka nelze. A to ani zdaleka. Příkladem mohou být právě samotné interiéry, kde by spaliny a jejich odvádění působily velké problémy. Na druhé straně ale kupříkladu EC motory Bühler nabízejí takové rozměry, které by klasické motory nikdy nedokázaly nabídnout. Na základě toho by tak byly naprosto nepouživatelné do celé řady odlišných technologií, které bychom museli zásadně zvětšovat.
I starší generace nabídla dobré hodnoty
Už od začátku jsou elektromotory rozhodně velice aktivně sledovaným tématem. A není se čemu divit, protože minimálně již zmíněná minimalizace technologií je dlouhodobou prioritou celé řady výrobců technologií. Vedle toho všeho ale komutátorové DC motory Bühler dokázaly nabídnout opravdu velké množství kvalitních funkcí v prvních generacích. Základem je i to, že si hravě poradí s proměnnými hodnotami otáček, což je pro celou řadu technologií základním požadavkem.